www.aclikoyunlari.org
www.aclikoyunlari.org

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Gizemli kaskın sırrı!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
The Crow
Super Moderator
Barış Muhafızı
Super ModeratorBarış Muhafızı
The Crow

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1788
Yer Yer : Orası , Burası Ne Fark Eder ki ?

Gizemli kaskın sırrı! Empty
MesajKonu: Gizemli kaskın sırrı!   Gizemli kaskın sırrı! Puce-p11Salı Eyl. 14, 2010 3:40 am

Boş bir arazide ortaya çıkarılan Romalılardan kalma bronz kask uzmanları şaşırttı

İngiltere'de isminin açıklanmasını istemeyen amatör bir "hazine avcısı" tarafından keşfeliden kask, uzmanları hayrete düşürürken, hazine avcısı 650 bin liralık servete konacak!
Yüzyıllardır yerin altında duran gizemli kaskın en ufak bir zarar görmediği belirtilirken, kaskın Roma askerlerince gösteri törenlerinde kullanıldığı düşünülüyor.
Çok önemli bir keşif olarak gösterilen kaskın, yaklaşık 650 bin liraya Christie's Antika açık artırmasında satılması bekleniyor.
Cumbria'daki küçük bir köyden ismini alan Crosby Garrett Kaskı, tepesindeki griffin işlemesi ve diğer detaylarıyla Roma metal işçiliğinin doruk noktasından bir örnek olarak gösteriliyor.
Müzayede evinin yöneticisi Georgiana Aitken, "Bu kask, bir hazine avcısının hayatının keşfi. Buraya getirildiğinde onu inceledim ve gözlerime inanamadım. Kasktaki yüz ve ölümsüz gözlerin geçmişten bana doğru uzanması beni ürküttü." açıklamasını yaptı.
Kaskın, 1796'da bulunan Ribchester Kaskı, 1905'te bulunan Newstead Kaskı'yla birlikte İngiltere'de keşfedilen sadece üçüncü kask olduğu öğrenildi.

Gizemli kaskın sırrı!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 

Similar topics

-
» Gizemli ölümlerin sırrı çözüldü
»  Tarihin En Gizemli Prensesi: Anastasia
» Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde
» » Lost'un gizemli rakamları bu sefer işe yaradı.
» TOM KNOX-YARATILIS SIRRI
1 sayfadaki 1 sayfası