www.aclikoyunlari.org
www.aclikoyunlari.org

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

4200 metrede yaşanan büyük şok!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
The Crow
Super Moderator
Barış Muhafızı
Super ModeratorBarış Muhafızı
The Crow

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1788
Yer Yer : Orası , Burası Ne Fark Eder ki ?

4200 metrede yaşanan büyük şok! Empty
MesajKonu: 4200 metrede yaşanan büyük şok!   4200 metrede yaşanan büyük şok! Puce-p11Salı Ağus. 31, 2010 9:34 pm

Dağcı Yüksel Alpkaya, 4 bin 200 metrede annesinin ölüm haberini aldı. Alpkaya, Ağrı Dağı’nın zirvesinde buruk bir mutluluk yaşadı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun düzenlediği 30 Ağustos Zafer Tırmanışı’na katılan Ankara Mavi Dağcılık Kulübü Başkanı Yüksel Alpkaya için tırmanış etkinliği, farklı bir anlam taşıyor.

Annesi Gülsüm Alpkaya’nın vefat haberini 29 Ağustos’ta 4 bin 200 metre kampında öğrenen Alpkaya, haberi alır almaz dönmek istedi.

Alpkaya, inişin tek başına mümkün olamayacağını söyleyen arkadaşlarının telkiniyle, annesini kaybetmenin verdiği acıyla zirve tırmanışına devam etti.

11 ülkeden 80 sporcu ile birlikte tırmanışı başarıyla gerçekleştiren Alpkaya, zirvede buruk bir mutluluk yaşadı.

Ağrı Dağı’na yaptığı 3. tırmanışın kendisi için özel bir anı oluşturduğunu ifade eden Alpkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Annem Gülsüm Alpkaya’nın Muğla’da vefat ettiğini öğrendim. O sırada 4 bin 200 metre kampındaydım. Ölüm haberini saat 16-17 sıralarında öğrendim. Dönme imkanım olmadı. Dönemedim, arkadaşlarımın telkiniyle zirve yapmaya karar verdim.

Hiç uyku uyumadım ve zirveye ulaştım. Zirveyi anneme ithaf ettim. Ağrı’ya her geldiğimde bir daha gelmeyeceğim diyorum ama her 30 Ağustos’ta yine buraya geliyorum. Tekrar gelirim. Güzel bir tırmanıştı. 2010 yılı benim için özel bir tırmanış oldu. Şimdi Muğla’ya dönüyorum, annemin cenazesini kaldıracağım."
peetakatniss
HG - Maniac
HG - Maniac
peetakatniss

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1120
Yer Yer : Katniss'in Yanı

4200 metrede yaşanan büyük şok! Empty
MesajKonu: Geri: 4200 metrede yaşanan büyük şok!   4200 metrede yaşanan büyük şok! Puce-p11Cuma Eyl. 17, 2010 9:38 am

çok üzücü 4200 metrede yaşanan büyük şok! 896349

4200 metrede yaşanan büyük şok!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 

Similar topics

-
» Margaret'ten Komşusuna Büyük Cevap
» Büyük Balık
» 12 Dev Adam büyük finalde
» Asansörlerdeki büyük tehlike!
» En Büyük Hayaliniz Nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası