www.aclikoyunlari.org
www.aclikoyunlari.org

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Çatı Serisi - W.C Andrews

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
The Crow
Super Moderator
Barış Muhafızı
Super ModeratorBarış Muhafızı
The Crow

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1788
Yer Yer : Orası , Burası Ne Fark Eder ki ?

Çatı Serisi - W.C Andrews  Empty
MesajKonu: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Salı Ağus. 31, 2010 7:49 am

Andrews'in yazmış olduğu seri halindeki kitapların isim sıralamaları şöyle;

1-çatı
2-çatıda ki rüzgar
3-gazap tohumları
4çatıdaki dikenler

sürükleyici bir anlatıma sahip olan Çatı'nın anlatımını şöyle özetleyebilirim;

1950 yıllarında başlayan acıklı bir romandır. Kitap,üvey abi,onun kız kardeşi olan Cathy ve küçük ikizlerin başlarına gelen kötü olayları anlatır. Doğum günün de trafik kazası geçirerek hayata veda eden babaları, olaylar dizinini başlatan fitili ateşlemiştir. Anneleri aslında çok zengin bir ailenin kızıdır. Babaları öldüğün de çok borçları olan aile büyükbabalarının evlerine gitmek zorundadır. Fakat bir sorun vardır; anneleri üvey amcasıyla evlendiği için afaroz edilmiştir ve büyük babaları onu affedene kadar bu dört çocuk çatı da kalmak zorundadır...

büyükbabalarının malikanesine gidecekler ve bir kaç gün çatıda kalacaklardır. Bu esna da zaten hasta ve ölmek üzere olan büyükbabalarını da anneleri kendisini affetmesi için ikna edecektir. Ancak büyük baba bir türlü ölmemekte, büyük anneleride sürekli dört çocuğa işkence yapmaktadır. Tek gözlü bir oda da bu şekil de tam dört yıl geçer...

Büyük annelerinin verdiği arsenikli çörekleri yiyen çocuklar yavaş yavaş güçsüz düşmeye başlalar. İkizlerden erkek olan ölür ve artık üvey abisiyle aşk yaşayan kitabın kahramanı Cathy, kaçma planları yapmaktadır. Kaçacakları gece herşeyin gerçeğini öğrenirler;

Para annelerinin başını döndürmüştür. Büyük babaları çoktan ölmüş fakat anneleri bunu çocuklara söyleyememiştir. Çünkü; büyük babaları,eğer kızının çocukları varsa tüm mirası onlara bıraktığını yazmıştır vasiyetinde. Arsenikli çöreklerde büyük annelerinin değil, öz annelerinin fikridir. Yani herşey para içindir...

Cathy bunun kinini içinde tutarak evden abisini ve küçük kız kardeşini alarak kaçar. Serinin diğer kitaplarındaysa, evlenicek, annesinden intikam alacak ve kendi çocuklarına bakacaktır. En sonunda da kocası kendi üvey abisi olacaktır...

Akıcı bir anlatım diline sahip olan Andrews, dünya edebiyet eleştirmenlerini ikiye bölmüş, bu serisiyle büyük yankılar uyandırmıştır.
HungerGamesTR
Administrator
Başkan
AdministratorBaşkan
HungerGamesTR

Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1785
Yer Yer : Panem
Favori Karakter :
  • Katniss
  • Peeta
  • Haymitch
  • Johanna
  • Rue

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Salı Ağus. 31, 2010 7:55 am

Çok merak ettiğim ve duyduğum bir seri. Ama hiç okuma fırsatım olmadı.
Bilgiler için teşekkürler. Çatı Serisi - W.C Andrews  914957
The Crow
Super Moderator
Barış Muhafızı
The Crow

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Salı Ağus. 31, 2010 8:00 am

çatıdaki dikenleri okuyorum şuanda o kadar güzel bi seriki çok etkilendim riyalarıma girmişti Çatı Serisi - W.C Andrews  85257
inceince
HG Fan
HG Fan
inceince

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 169
Yer Yer : 2. Mıntıka

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Perş. Eyl. 09, 2010 7:55 am

Çatı müthiş bir seri ve Vc Andrewsin diğer çatı adlı serileri de çok güzel ve diğer kitaplar da şahane açıkçası.. Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. Çatı Serisi - W.C Andrews  914957
The Crow
Super Moderator
Barış Muhafızı
The Crow

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Perş. Eyl. 09, 2010 8:09 am

evet süperdiii .
MelodyWalker
Haraç
Haraç
MelodyWalker

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 33
Yer Yer : 12. Mıntıka

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Ptsi Eyl. 13, 2010 2:23 am

Belki de en etkilendiğim kitaptı... Açlık Oyunlarından Peeta'yı saymazsak... Ama Öç Yuvası hepsini geçer. Öç Yuvası nı okumanızı tavsiye ederim aynı yazarın.
inceince
HG Fan
HG Fan
inceince

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Ptsi Eyl. 13, 2010 6:49 am

MelodyWalker demiş ki:
Belki de en etkilendiğim kitaptı... Açlık Oyunlarından Peeta'yı saymazsak... Ama Öç Yuvası hepsini geçer. Öç Yuvası nı okumanızı tavsiye ederim aynı yazarın.

Öç Yuvasını okumadım ama şimdi merak ettim. Bu arada Çatı serisine bi kitap daha eklemek istiyorum. "Gölgeli Bahçe" adı da.. Bu kitap da Büyükanne Olivianın çocukluğunu anlatıyor ve onun böyle soğuk davranma nedenlerini anlatıyor. Ben okumadım ama bulabilirsem alıp okuyaağım. Ayrıca Cutler Serisi de müthiş.. Diğer serileri bulabilirsem onları da okuyacağım. Bazı söylentilere göre başka başka kitaplar yazılmış Vc. Andrewsin fanları olarak ama onlar hangi kitaplar bir bilgim yok Çatı Serisi - W.C Andrews  85257
The Crow
Super Moderator
Barış Muhafızı
The Crow

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Ptsi Eyl. 13, 2010 6:55 am

inceince demiş ki:
MelodyWalker demiş ki:

Öç Yuvasını okumadım ama şimdi merak ettim. Bu arada Çatı serisine bi kitap daha eklemek istiyorum. "Gölgeli Bahçe" adı da.. Bu kitap da Büyükanne Olivianın çocukluğunu anlatıyor ve onun böyle soğuk davranma nedenlerini anlatıyor. Ben okumadım ama bulabilirsem alıp okuyaağım. Ayrıca Cutler Serisi de müthiş.. Diğer serileri bulabilirsem onları da okuyacağım. Bazı söylentilere göre başka başka kitaplar yazılmış Vc. Andrewsin fanları olarak ama onlar hangi kitaplar bir bilgim yok Çatı Serisi - W.C Andrews  85257

Diğer seriler

LANDRY SERİSİ
RUBY
ÇATIDAKİ PIRILTILAR
GİZLİ MÜCEVHER
LEKELİ ALTIN

CASTEEL SERİSİ
GEÇMİŞTEKİ GÖLGE
CENNETTEKİ FIRTINA

Ayrıca tek kitap ÇATIDA BİR KIZ 'MELODY ' VAR Çatı Serisi - W.C Andrews  914957
inceince
HG Fan
HG Fan
inceince

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Ptsi Eyl. 13, 2010 6:59 am

PaJiR ~ demiş ki:
inceince demiş ki:
MelodyWalker demiş ki:

Diğer seriler

LANDRY SERİSİ
RUBY
ÇATIDAKİ PIRILTILAR
GİZLİ MÜCEVHER
LEKELİ ALTIN

CASTEEL SERİSİ
GEÇMİŞTEKİ GÖLGE

CENNETTEKİ FIRTINA

Ayrıca bir kaç daha da kitap var ama Vc. Andrews taklit edilerek yazılmış olabilir diye duydum. Mesela "Ice" diye bir kitap var. " Ruby" mesela.. Ama bunların ne zaman yazıldığı hakkında bir fikrim yok Çatı Serisi - W.C Andrews  49195
The Crow
Super Moderator
Barış Muhafızı
The Crow

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Ptsi Eyl. 13, 2010 7:08 am

inceince demiş ki:
PaJiR ~ demiş ki:
inceince demiş ki:
MelodyWalker demiş ki:

Diğer seriler

LANDRY SERİSİ
RUBY
ÇATIDAKİ PIRILTILAR
GİZLİ MÜCEVHER
LEKELİ ALTIN

CASTEEL SERİSİ
GEÇMİŞTEKİ GÖLGE

CENNETTEKİ FIRTINA

Ayrıca bir kaç daha da kitap var ama Vc. Andrews taklit edilerek yazılmış olabilir diye duydum. Mesela "Ice" diye bir kitap var. " Ruby" mesela.. Ama bunların ne zaman yazıldığı hakkında bir fikrim yok Çatı Serisi - W.C Andrews  49195

bu konu hakkında benim bi bilgim yok Çatı Serisi - W.C Andrews  85257
bu kitaplarda çatı serisinin sonunda yazarın diğer kitaplarında yazıyor ordan yazdım Çatı Serisi - W.C Andrews  85257
masalsı
Super Moderator
Barış Muhafızı
masalsı

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1378
Favori Karakter :
  • Katniss
  • Peeta
  • Gale
  • Haymitch
  • Finnick
  • Johanna
  • Rue

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Ptsi Eyl. 13, 2010 8:06 am

Bende okudum çatı serisini etkileyiciydi. Hatta okurken bikaç yerde onların yerine 'tozdan' öksürdüğümü hatırlıyorum. Çatı Serisi - W.C Andrews  85257 Beni en çok etkileyen ikizler olmuştu. Çatı Serisi - W.C Andrews  49195

Öç yuvası ve Çatıda bir kız Melody ide okudum. Bir serisi daha vardı yazarın Cutler ailesi onuda okudum. Çatı Serisi - W.C Andrews  450228 Eh diğer kitaplarını da bulabilirsem okurum artık. Çatı Serisi - W.C Andrews  85257

MelodyWalker
Haraç
Haraç
MelodyWalker

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 33
Yer Yer : 12. Mıntıka

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Paz Eyl. 19, 2010 6:52 am

Çatıda bir kız Melody tek kitap değil ki? O.o
masalsı
Super Moderator
Barış Muhafızı
masalsı

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1378
Favori Karakter :
  • Katniss
  • Peeta
  • Gale
  • Haymitch
  • Finnick
  • Johanna
  • Rue

MesajKonu: Geri: Çatı Serisi - W.C Andrews    Çatı Serisi - W.C Andrews  Puce-p11Paz Eyl. 19, 2010 9:51 pm

MelodyWalker demiş ki:
Çatıda bir kız Melody tek kitap değil ki? O.o

Evet değil. Logan ailesi serisinin ilk kitabı

Çatı Serisi - W.C Andrews

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 

Similar topics

-
» Millenium Serisi (Stieg Larsson)
» Seçilmiş Serisi (Marilyn Kaye)
» Rizzoli & Isles Serisi - Tess Gerritsen
» Yedi Ölümcül Günah Serisi (Robin Wasserman)
» Tanrıça Serisi 2 - Bahar Tanrıçası (Goddess of Spring) - P.C Cast
1 sayfadaki 1 sayfası